7 günde 10 kilo verdiren diyet | Şok diyet ile zayıflamak mümkün mü?

7 günde 10 kilo verdiren diyet | Şok diyet ile zayıflamak mümkün mü?

5 Eylül 2017 1 Yazar: editor

7 günde 10 kilo verdiren diyet ile zayıflamak mümkün mü? Peki 7 günde 10 kilo verdiren diyet listesinde neler var? Bu diyet ile kilo vermek garanti mi? Tüm sorularınıza cevap bulacağınız yazımıza başlıyoruz.

Fazla kilolardan kurtulmak, zayıflayarak fit bir görüntüye kavuşmak çoğu insanın hayali. Bu hayal doğrultusunda insanlar gerek diyet gerekse egzersizler pek çok yönteme başvuruyorlar. Bunlardan bir tanesi de zayıflamak için şok diyetlerdir. İnternette bununla ilgili onlarca diyet var, fakat ne kadar güvenilir?

Yazımızın başında şu uyarıyı yapalım: Hiçbir diyeti doktorunuza danışmadan uygulamayın!

7 günde 10 kilo verdiren diyet

7 günde 10 kilo verdiren diyet

Kadınlar Kulübü forum sitesinde pek çok üyenin bu diyet ile kilo vermeyi başardığını gördük fakat hızlı verilen kiloların yine kısa sürede geriye geldiğini biliyoruz.

Hem de fazlasıyla.

Asıl yapılması gereken yavaş ve kalıcı kilo vermeyi sağlamaktır. Şok diyet listeleri kısa sürede 5-10 kilo verdirebiliyor fakat ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır.

7 günde 10 kilo verdiren diyet listesine baktığımızda bunun oldukça sağlıksız bir liste olduğunu gördük. Bu nedenle kesinlikle tavsiy etmiyoruz. Çünkü vücudun gereksinimlerini karşılamaksızın yapılacak bu diyet ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Kalıcı kilo vermek için diyet ile düzenli spor bir arada yapılmalıdır!

Öncelikli olarak kilo vermek istiyorsanız metabolizmanızı hızlandırmaya çalışmanızı öneririz. Bunun doğal pek çok yöntemi var. Örneğin sizin için daha önce bir çay tarifi vermiştik. Metabolizmayı hızlandırıcı soğuk çay tarifi yazımızı mutlaka okumanızı ve çay tarifini denemenizi tavsiye ederiz.

1 haftada 10 kilo verdiren egzersiz

Kilo vermek isteyenler için yukarıda da belirttiğimiz gibi diyet kadar egzersiz, spor yapmakta önemli. Kilo verdiren, yağ yaktıran bir egzersiz videosunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu egzersiz ile 1 haftada 10 kilo verildiği iddia ediliyor. Bu iddia ne kadar doğrudur bilmiyoruz fakat 10 kilo olmasa da düzenli yapıldığında bir kaç kilo verdireceği kesin.

Yeter ki düzenli ve aksatmadan her gün yapın. Kilo vermek kişiden kişiye, metabolizmadan metabolizmaya değişen bir şey olduğundan dolayı bir kişide 10 kilo verdiren egzersiz ve diyet sizde 1-2 kilo verdirebilir. Bu sizin moralinizi sakın bozmasın.

Çünkü önemli olan hızlı değil sağlıklı ve kalıcı kilo vermek, bunu asla unutmayın!

İşte 1 haftada 10 kilo verdiren egzersiz videosu